fot. https://www.facebook.com/WroclawskiGoscNiedzielny

Wrocław: Na Dworcu Głównym zostaną poświęcone kaplica św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz „Stacja Dialog”

Na Dworcu Głównym we Wrocławiu zostaną dziś poświęcone kaplica św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz „Stacja Dialog”. Obrzędom będzie przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Głównym przeznaczeniem dworcowej kaplicy jest adoracja Najświętszego Sakramentu. To też miejsce wyciszenia, refleksji i rozmowy z Bogiem.

Ks. kan. Jan Kleszcz, duszpasterz kolejarzy archidiecezji wrocławskiej, podkreślił, że kaplica na dworcu kolejowym we Wrocławiu jest wyjątkowa na tle innych kaplic dworcowych w Polsce. Jak wyjaśnia, jest pierwszą kaplicą, która powstała na mocy porozumienia między kurią wrocławską a zarządem PKP S.A.

– W Polsce są jeszcze dwie takie kaplice, oprócz tej wrocławskiej. Jednak takiej, która od samego początku jest przygotowywana jako wyraz porozumienia między koleją a Kościołem katolickim, nie ma wcale. Prawdopodobnie nie ma też w Europie, a może nawet na świecie. Kaplica jest wspólnym trudem i darem ofiarowanym kolejarzom i podróżnym, którzy pojawiają się na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Będzie to przede wszystkim kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu – poinformował duszpasterz kolejarzy archidiecezji wrocławskiej.

Oprócz kaplicy na Dworcu Głównym we Wrocławiu poświęcona będzie również „Stacja Dialog” prowadzona przez polski oddział Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. To miejsce, które służy misjom. W lokalu m.in. organizowane będą spotkania i wystawy poświęcone prześladowaniu chrześcijan.

RIRM

drukuj