fot. twitter.com/Straz_Graniczna

We Wrocławiu pojawiła się skandaliczna wystawa, która uderza w polskie służby broniące granicy

Na ulicy Szewskiej we Wrocławiu można zobaczyć grafikę pod tytułem „Zdejmij mundur, przeproś matkę”. Grafika ukazuje klęczącego nagiego mężczyznę, który trzyma głowę na rękach starszej kobiety, a obok leży złożony mundur Straży Granicznej.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Art Transparent, która otrzymuje wsparcie z budżetu Wrocławia.

Poseł PiS, Paweł Hreniak, ocenił, że mamy do czynienia ze skandalem. Zaapelował też do prezydenta miasta o interwencję.

Cały klub Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta apeluje do pana prezydenta Jacka Sutryka z prośbą o interwencję. Po pierwsze, żeby ten skandaliczny plakat zniknął z przestrzeni publicznej, po drugie, żeby miasto zaprzestało finansowania tego typu działalności, która jest niezgodna z interesem państwa polskiego i z interesem mieszkańców Wrocławia – powiedział Paweł Hreniak.

Poseł zwrócił uwagę, że kilka miesięcy temu na ul. Szewskiej pojawiły się plakaty, które według wielu osób promowały pedofilię.

Chodzi o wystawę „Iron Man”, która pokazywała m.in. pozbawione ubrań manekiny przedstawiające kobietę z brodą i przywiązane do niej dziecko. Za ekspozycję również odpowiadała Fundacja Art Transparent.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl