W niedzielę ulicami Wrocławia przejdzie „Marsz dla Życia”

Już w najbliższą niedzielę – jak podkreślają organizatorzy – nastąpi historyczny powrót inicjatywy „Wrocławski Marsz dla Życia”. Przejdzie on ulicami Wrocławia z hasłem „I ślubuję Ci”. Marsz ma być kontrpropozycją dla hedonizmu, obsceniczności i wygodnictwa.

Hasło tegorocznego marszu „I ślubuję Ci” – we współpracy z Centrum Życia i Rodziny – nawiązuje do sakramentu małżeństwa, które jest w pewnym sensie podstawą w budowaniu rodziny.

Wpływ relacji małżeńskich na trwałość rodziny można porównać do lustrzanego odbicia. Zaniedbywanie relacji małżeńskich kosztem dbania o dobro dzieci i poświęcanie im całej swojej uwagi i czasu prowadzi do nieświadomego oddalenia się od siebie małżonków. Brak czułości w związku, wzajemna obojętność, popadanie w rutynę prowadzi do tego, że mąż i żona przestają być dla siebie codziennym darem. Oboje tracą w swoich oczach wartość, jaką jest obecność drugiego człowieka u swego boku. Następnie prowadzi to do konfliktów małżeńskich, a koniec końców do rozpadu związku i rodziny. Niezawinionymi ofiarami tych dramatów pozostają dzieci – wyjaśniają organizatorzy Marszu dla Życia we Wrocławiu.

Hasło „I ślubuję Ci” jest też wyrazem poszanowania dla małżeństwa, które buduje mężczyzna i kobieta.

W obecnych czasach wartość małżeństwa, a tym samym rodziny jest podważana i kwestionowana. Zgoda na homoseksualne związki, a także próba prawa do adopcji przez nie uderza w podstawową komórkę społeczną. Kult hedonizmu, wygodnictwa, egoizmu i deprawacji, w jakim przyszło nam funkcjonować, staje się zagrożeniem dla rodziny – akcentują organizatorzy Marszu.

Inicjatywa „Wrocławski Marsz dla Życia”, który 9 października powróci na ulice miasta po przerwie spowodowanej pandemią, ma dać możliwość uświadomienia, jakie zagrożenia obecnych czasów czyhają na rodzinę i jakie odpowiednie kroki należy podjąć, aby zagwarantować jej bezpieczeństwo i stabilizację – począwszy od propagowania treści pro-life i wartości rodziny, aż po samą realizację. 

 Liczymy, że Marsz odbije się echem po wrocławskich dzielnicach, podobnie jak Dzwon Nienarodzonych, który mieliśmy przyjemność gościć w czerwcu zeszłego roku. Serdecznie zapraszamy szczególnie małżeństwa i rodziny. Ten Marsz to celebracja wartości małżeństwa i oddanie szacunku dla rodziny Bogiem silnej, która jest przyszłością dla naszego narodu – zaznaczają organizatorzy „Marszu dla Życia” we Wrocławiu.

Jak dodają, chcą, by wśród różnych postulatów i haseł wybrzmiało to najbardziej podstawowe, które jednocześnie jest fundamentem wszystkich innych – prawo do życia.

Marsz rozpocznie się od uroczystej Mszy św. w kościele Garnizonowym p.w. św. Elżbiety Węgierskiej. Później przemarsz ruszy ulicami Wrocławia aż do pl. Katedralnego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

wroclawdlazycia.pl/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl