fot. https://twitter.com/tobiszowski

8. Kongres Energetyczny we Wrocławiu

Trwa drugi dzień 8. Kongresu Energetycznego, który ma miejsce we Wrocławiu. Paneliści dyskutują między innymi o bezpieczeństwie dostaw energii i roli nowych inwestycji infrastrukturalnych w transformacji energetycznej.

Już po raz ósmy politycy, eksperci oraz naukowcy z Polski i zagranicy spotykają się na Kongresie Energetycznym we Wrocławiu, by omówić najważniejsze zagadnienia dla polskiej energetyki.

W tym roku szczególnie poruszane są tematy dotyczące energetyki jądrowej oraz przyszłej roli gazu ziemnego w Europie.

Jednym z panelistów Kongresu w środę był Grzegorz Tobiszowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Debata dotyczyła kryzysu energetycznego.

– Mocno podkreślałem, bo pytano mnie jak oceniam kwestie Zielonego Ładu i samej polityki klimatycznej. Zaakcentowałem kwestię, że mamy dwa światy. Jeden w Brukseli, europejski, formalny, który dalej podejmuje decyzje zaostrzania pewnych limitów, ambicje ekologiczne, a z drugiej strony mamy świat decyzji poszczególnych krajów, takich jak Niemcy, którzy podjęli decyzję o uruchomieniu energetyki konwencjonalnej. Decyzje krajów nieco odbiegają od tego, co w Brukseli urzędnicy przedkładają – mówił Grzegorz Tobiszowski.

W czwartek eksperci będą dyskutować przede wszystkim o finansowaniu inwestycji w bezpieczeństwo energetyczne oraz o sprawiedliwej transformacji.

Patronat honorowy nad Kongresem objęli między innymi: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Aktywów Państwowych i Urząd Regulacji Energetyki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl