fot. youtube.com

Woj. małopolskie przeznaczy 200 tys. zł na kampanię ,,Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji’’

Małopolska wesprze finansowo stowarzyszenie, które pomaga poszkodowanym w rozwiązywaniu problemów społecznych. Jest to kampania informacyjna ,,Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji’’ skierowana do osób starszych, dzieci i młodzieży.

W polskich dużych miastach miesięcznie ma miejsce ponad 100 prezentacji, na których nieuczciwi sprzedawcy oferują w zawyżonych cenach na przykład garnki, zestawy pościeli czy urządzenia do masażu. Zaproszeni goście są wprowadzani w błąd co do właściwości produktów.

Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora pomaga osobom, które zostały poddane próbie oszustwa. Organizację wesprze finansowo województwo małopolskie. ,,Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji’’ to kampania skierowana do osób starszych, dzieci i młodzieży.

– Chcieliśmy, aby seniorzy, dzieci i młodzież wiedzieli, jakie mają prawa i obowiązki, jeżeli chodzi o prawa konsumenckie. Aby wiedzieli, gdzie mogą się zwrócić w przypadku, kiedy zostaną poddani nieuczciwym praktykom różnego rodzaju przedsiębiorców – mówi Marta Malec–Lech z zarządu województwa małopolskiego.

Na celowniku oszustów są seniorzy, głównie osoby samotne – podkreśla organizator kampanii Łukasz Salwarowski.

– Docierajmy do sąsiadów, do osób niezrzeszonych, samotnych, bo oni przede wszystkim są na celowniku osób, które chcą na seniorach żerować poprzez oszustwa na wnuczka, policjanta, ale i też na prezentacjach handlowych w hotelach, uzdrowiskach czy domach kultury – zaznacza Łukasz Salwarowski.

Małopolska przeznaczy 200 tysięcy złotych na kampanię ,,Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji’’. W całym województwie będą organizowane specjalne spotkania z udziałem prawników. Dodatkowo odbędą się warsztaty, na których uczestnicy poznają techniki manipulacyjne i praktyki sprzedażowe wykorzystywane przez nieuczciwych przedsiębiorców.

TV Trwam News/RIRM

drukuj