Wniosek PiS o pomoc dla powodzian

PiS domaga się pomocy od rządu dla poszkodowanych przez powódź w regionie jeleniogórskim. Politycy tego ugrupowania złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Chcą by Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przedstawiło stan realizacji inwestycji przeciwpowodziowych z funduszy europejskich.

Poseł Izabela Kloc stwierdziła, że  nie ma żadnych informacji jaki jest stan inwestycji przeciwpowodziowych. Rząd udziela skąpych informacji na temat funduszy – dodaje.

Poseł Izabela Kloc apeluje do minister, aby poinformowała Polaków jaki jest stan wykorzystania środków unijnych na inwestycje przeciwpowodziowe.


Pobierz Pobierz

Dotychczasowa pomoc rządu jest niewystarczająca. W samej Olszynie, jak mówi poseł Marzena Machałek potrzeby są dużo większe niż zaplanowane środki. Burmistrz zrobił wstępny szacunek ile będzie musiał zapłacić zasiłków do 6 tys. Poseł Marzena Machałek była w Olszynie, w Lubaniu i rozmawiała ze starostą oraz z ludźmi. Jak powiedziała są to wstępne dane. W województwie Dolnośląskim jest przygotowany jeden milion całego budżetu na pomoc w razie klęski żywiołowej.


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl