Indie: Już 67 ofiar śmiertelnych powodzi w stanie Kerala

Do 67 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osunięć ziemi, do których doszło w ostatnich dniach w stanie Kerala na południowym zachodzie Indii – poinformowały lokalne władze. Ponad 50 tys. ludzi musiało opuścić swoje domy.

– Sytuacja jest zła w wielu miejscach i liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie – powiedział przedstawiciel władz Kerali ds. zarządzania kryzysowego cytowany przez AFP.

Powodzie i lawiny błotne to skutek obfitych deszczy monsunowych. W Kerali nastąpiły zakłócenia w transporcie lotniczym i kolejowym – podało Associated Press. Międzynarodowe lotnisko w Kochin, jedno z najważniejszych w Indiach, do soboty zawiesiło połączenia z powodu zalania pasów startowych.

Ulewne deszcze zmusiły władze do uwolnienia nadmiaru wody z kilkudziesięciu zbiorników, w tym Idamalayar. W wyniku tego pod wodą znalazły się rozległe obszary w 12 z 14 dystryktów.

Stan Kerala, znany z plantacji herbaty i ceniony przez turystów za plaże otoczone palmami, co roku w czasie pory monsunowej nawiedzają ulewne deszcze, ale w tym roku były one szczególnie silne. Według oficjalnych danych w zeszłym roku Keralę odwiedziło ponad milion turystów.

Przed trzema tygodniami w wyniku powodzi w stanie Uttar Pradeś zginęło 58 osób.

Każdego roku w powodziach spowodowanych deszczami monsunowymi w Indiach ginie kilkaset osób. Pora monsunowa trwa tu od czerwca do września.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl