Polskie mleko można sprzedawać w Indiach

Polskie mleko uzyskało odpowiednie świadectwa i może być sprzedawane na rynku indyjskim – podało w piątek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Resort podkreśla, że to ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców, bo Indie są jednym z najludniejszych krajów świata.

„Strona indyjska potwierdziła zaakceptowanie weterynaryjnego świadectwa zdrowia dla mleka i produktów mlecznych. Oznacza to, że polscy producenci mleka i produktów mlecznych będą mogli sprzedawać swoje produkty na rynku indyjskim” – poinformowało MRiRW po spotkaniu Polsko-Indyjskiej Wspólnej Grupy Roboczej ds. Przetwórstwa Rolno-Spożywczego i Rolnictwa.

Według resortu, decyzja władz w Delhi wieńczy wieloletnie starania o dostęp polskiego mleka do indyjskiego rynku.

Indie to jeden z najludniejszych krajów świata. „Możliwość sprzedaży na nim wysokiej jakości polskich produktów stanowi olbrzymią szansę dla polskiego sektora rolno-spożywczego” – podkreśliło ministerstwo.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl