KE przedstawi propozycje ws. sytuacji na rynku mleka i wieprzowiny

W poniedziałek, podczas posiedzenia Rady Ministrów UE, Komisja Europejska zaprezentuje wstępne propozycje dalszej interwencji na rynku mleka i wieprzowiny.

Polska zgłosiła swoje postulaty i zajmie odpowiednie stanowisko w ramach dyskusji – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Dziś odbyły się rozmowy szefa polskiego resortu rolnictwa z komisarzem Unii Europejskiej ds. rolnictwa i rozwoju wsi Philem Hoganem. Oprócz interwencji na rynkach rolnych, politycy rozmawiali także o przeglądzie wspólnej polityki rolnej.

Przedstawiliśmy zagrożenia na świecie, które mogą mieć wpływ na politykę rolną po 2020 roku – podkreślił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Chodzi między innymi o malejący wzrost gospodarczy, czy ewentualny Brexit.

Wskazałem na to, że Polska, która otrzymała w 2004 roku kopertę w wysokości 3 mld w wyniku negocjacji, podczas których komisarzem był komisarz Ciolos, nie otrzymała w roku 2014 tych 3 mld pomnożonych przez siedem lat. To jest problem nierównych warunków konkurencji, który będziemy przedstawiali. Znajdujemy zrozumienie w tym, żeby te problemy przedstawiać i żeby to było rozstrzygane w tych debatach, które odbędą się w ramach przeglądu, czy też polityki po 2020 roku – powiedział Krzysztof Jurgiel.

Minister poinformował, że na spotkaniu poruszona została także kwestia rozwoju obszarów wiejskich. Chodzi o możliwość przesuwania i dopasowywania środków z tego tytułu do zmieniających się warunków. Ważną dla Polski jest również sprawa poszukiwania instrumentów wsparcia małych i średnich gospodarstw. Resort już przygotował w tej sprawie odpowiednie rozwiązania.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl