Wniosek PiS o informacje ws. katastrofy smoleńskiej

PiS chce informacji ministra sprawiedliwości o działaniach rządu po katastrofie smoleńskiej. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział złożenie wniosku o rozszerzenie porządku obrad Sejmu w związku zamianą ciała śp. Anny Walentynowicz.

Premier Donald Tusk i marszałek sejmu Ewa Kopacz uciekali się od odpowiedzialności wiec zwracamy się do ministra który jest odpowiedzialny za działania prokuratury stwierdził poseł.

– Będziemy chcieli zapytać ministra sprawiedliwości o to, kto zdecydował o zakazie otwierania trumien w naszym kraju. Przypomnę, że jedną z elementarnych zasad działalności prokuratorskiej jest dokonywanie sekcji zwłok wtedy kiedy do śmierci dochodzi w sposób gwałtowny. Mieliśmy do czynienia z taką katastrofą, z takim wydarzeniem, które wyczerpuje taki właśnie sposób postępowania. Postępowano inaczej. Dlaczego tak postępowano, kto zabronił otwierania trumien, kto zabronił sekcji zwłok w naszym kraju – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Zuzanna Kurtyka wdowa po śp. Januszu Kurtyce mówi wprost sekcja w Rosji nie został przeprowadzona. To premier rządu opowiada za całą sytuację.

– Kto odpowiada za to? Tutaj wszystko jest jasne. Jesteśmy obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej i za przestrzeganie prawa w stosunku do swoich obywateli odpowiada polski rząd. W stosunku do nas, niestety mimo że chciałby tego uniknąć. Pełna odpowiedzialność leży po stronie szefa tego rządu – Donalda Tuska. Z resztą on sam powiedział, że bierze odpowiedzialność na spotkaniu z rodzinami. Niech weźmie. Niech wreszcie weźmie – podkreśla Zuzanna Kurtyka.

 

Wypowiedź Zuzanny Kurtyki:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj