Wniosek o ukaranie TVP2

Wniosek o ukaranie TVP2 za nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne programy – złożyli posłowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Posłowie odnieśli się w liście do programu wyemitowanego w piątek, w ramach cyklu „Tylko dla dorosłych”.

We wniosku do KRRiT, posłowie zaznaczyli, że emisja takiego programu złamała zapis ustawy o radiofonii i telewizji, dotyczący obrazy uczuć religijnych i naruszenia dobrych obyczajów.

Program adresowany do osób starszych, dozwolony od lat 16., przedstawiony, jako kabaret i satyra w sposób bezpardonowy ośmieszał i drwił z osób wierzących, osób starszych, osób mających inny światopogląd niż redakcja TVP2 –  powiedział poseł PiS Andrzej Jaworski, członek zespołu.

Emisja programu przez drugi kanał TVP, złamała także zasady realizacji misji publicznej przez Telewizję Polską. Złożyliśmy skargę do KRRiT, w której wnioskujemy o ukaranie TVP2 za stosowanie takich praktyk – dodał poseł.

Jest to jednocześnie złamanie ustawy o radiofonii i telewizji oraz złamanie zasad, jakimi powinna posługiwać się Telewizja Polska. W związku z tym wystosowaliśmy skargę do KRRiT z wnioskiem o ukaranie programu drugiego Telewizji Polskiej za takie praktyki – powiedział poseł PiS Andrzej Jaworski. 

Program przekroczył nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji:  „nieposzanowania przekonań religijnych odbiorców oraz rozpowszechniania treści wulgarnych i naruszających dobre obyczaje”, oraz naruszył „zasady realizowania przez Telewizję Polską S.A. misji publicznej” – czytamy we wniosku.

Wniosek Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski o ukaranie TVP2 [Czytaj]

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl