Solidarna Polska przeciw szkalowaniu katolików

Kolejni posłowie podejmą interwencję w sprawie wyemitowanego przez TVP, program 2 materiału, w którym dla zilustrowania działalności sekt posłużono się zdjęciami z Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Solidarna Polska chce skierować sprawę do Rady Etyki Mediów w celu wyjaśnienia. Niedługo również Komisja Kultury ma dyskutować na temat sytuacji w telewizji publicznej.

 

Poseł Andrzej Dąbrowski nie ma wątpliwości, że doszło do manipulacji. Zapowiada, że klub SP skieruje protest do Jana Dworaka, przewodniczącego KRRiT. Jak dodaje poseł Dąbrowski zostały wysłane zawiadomienia m.in. Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska z żądaniem interwencji w tej sprawie. Jest to manipulacja i działanie podprogowe aby obrzydzić katolików widzom Polskiej Telewizji Publicznej.

 


Pobierz Pobierz

 

Z kolei poseł Beata Kempa zapowiedziała, że stosowne pismo będzie również skierowane do Rady Etyki Mediów w celu wyjaśnienia tej sprawy. Klub również zwraca się do przewodniczącego Jana Dworaka, który robi wszystko żeby uniemożliwić wejście Tv Trwam na multipleks, a umożliwia innym którzy wykazują kiepską sytuację finansową. Dodatkowo porównuje się katolików z sektą.

 


Pobierz Pobierz

 

Wcześniej protest w tej sprawie do szefa programu Panoramy wystosowała także poseł Anna Sobecka, członek sejmowej komisji kultury i środków przekazu, do rady programowej TV publicznej i do KRRiT. Poseł stwierdziła, że takie działanie jest jawną dyskryminacją chrześcijan. Ta manipulacja godzi w godność Polaków. To nie może się powtórzyć i nie możemy pozwolić sobie na takie manipulacje.  WIĘCEJ 

 


Pobierz Pobierz

 

 

 

Warszawa, dn. 12.07.2012r.

Solidarna Polska protestuje przeciwko szkalowaniu katolików

Niedługo Komisja Kultury ma dyskutować na temat sytuacji w telewizji publicznej. Kilka dni przed tym faktem, w jednym z programów o najwyższej oglądalności, w materiale o sektach pokazuje się katolików.

W głównym wydaniu „Panoramy” na kanale TVP2 z dnia 10.07. br. Wyemitowano materiał na temat sekt, w szczególności sekty scjentologicznej.  W materiale, w momencie gdy mówiono o tym, jak bardzo niebezpieczne są sekty, wykorzystano nagranie z pielgrzymki katolików na Jasną Górę.  Widz może przyjąć, że ludzie modlący się na błoniach jasnogórskich, są członkami sekty. Taka sytuacja jest niedopuszczalna.

Solidarna Polska żąda wyjaśnienia, co wydawca miał na celu: czy była to celowa manipulacja lub przekaz podprogowy, które miały obrzydzić katolików w oczach Polaków? Czy dopuszczalne jest oczernianie polskich katolików w telewizji publicznej, na którą płacą wszyscy obywatele? Społeczeństwo polskie to przecież w większości katolicy.

W związku z tym skandalicznym zajściem, skierujemy pismo do Rady Etyki Mediów, w którym zażądamy wyjaśnienia sytuacji. Ponadto, skierujemy list do Jana Dworaka, od którego chcemy dowiedzieć się, co myśli o tej okropnej manipulacji. Niedługo zbierze się Komisja Kontroli, która będzie głosowała nad przeprowadzeniem szczegółowej kontroli nad procesem koncesyjnym KRRiT w kontekście odmowy przyznania koncesji Telewizji Trwam, a na którą zaproszony jest pan Dworak, wtedy też zadamy mu pytania w sprawie „Panoramy” i materiału o sektach.

Większość Polaków płaci abonament telewizyjny, z którego finansowana jest telewizja publiczna. Nie może mieć miejsca sytuacja, w której TVP emituje materiały szkalujące katolików. Żądamy natychmiastowego sprostowania i ukarania osób odpowiedzialnych za ten skandaliczny montaż.

 

 

Biuro Prasowe

Solidarnej Polski

drukuj