Enigmatyczne sprostowanie

Jest decyzja dyrekcji TVP2 w sprawie materiału, w którym zestawiono wypowiedzi o sektach ze zdjęciami Rodziny Radia Maryja modlącej się na jasnogórskim placu podczas dorocznej pielgrzymki. Materiał został wyemitowany w Panoramie.

 

Decyzją dyrekcji Dwójki w obowiązkach zawieszeni zostali: Sekretarz redakcji programu informacyjnego TVP 2 i wydawca, który odpowiadał za ten program w ostatni wtorek.

 

Jednak ta decyzja nie do końca satysfakcjonuje – stwierdziła poseł Solidarnej Polski Beata Kempa. Dodała, że powinna zająć się tym Komisja Kultury i Środków Przekazu. Do sprawy powinien ustosunkować się także przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wyjaśniła, że jest to kolejny akt dyskryminacji katolików na co nie ma zgody.

 


Pobierz Pobierz

 

We wczorajszym wieczornym wydaniu Panoramy pojawiło się enigmatyczne sprostowanie redakcji dotyczące skandalicznego materiału. Nie wyjaśniono jednak do kogo skierowane są przeprosiny, ani czego tak naprawdę dotyczy sprostowanie. Poseł Anna Sobecka członek sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu stwierdziła, że przeproszenie należy się wszystkim katolikom, Episkopatowi Polski a przede wszystkim Rodzinie Radia Maryja i Założycielowi tej katolickiej rozgłośni.

 


Pobierz Pobierz

 

Poseł Beata Kempa wskazała na brak odwagi redakcji Panoramy. Powiedziała, że w tej kwestii stanowisko powinno zająć nie tylko szefostwo telewizji, ale również Krajowa Rada. Powinni oficjalnie przeprosić katolików za pokazywanie katolików w materiale o sektach.

 


Pobierz Pobierz

 

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod protestem przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do dzisiaj podliczono 2 mln 312 tys. 900 podpisów.

drukuj