Wniosek do prokuratury ws. nowego spotu PiS

Platforma Obywatelska zapowiada, że złoży wniosek do prokuratury w sprawie rzekomego naruszenia przepisów o finansowaniu kampanii wyborczej przez Prawo i Sprawiedliwość. Chodzi o zaprezentowany spot z Beatą Szydło.

Według Platformy Obywatelskiej spot został opisany, jako element kampanii przed referendum, a nie ma z nią żadnego związku.

Największa partia opozycyjna odpiera zarzuty mówiąc, że proponowała w spocie dyskusję o referendum oraz dodanie kolejnych pytań. Spot nie dotyczył natomiast kampanii parlamentarnej.

Poseł Mariusz Błaszczak, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, mówi, że Platforma Obywatelska próbuje w ten sposób odwrócić uwagę od własnej rozrzutności.

– Atakują, ponieważ się bronią. Kiedy popatrzymy na wydatki wizerunkowe dotyczące pani premier Ewy Kopacz – bilbordy, spoty reklamowe – to przecież kosztowało miliony złotych. Czy to była kampania sfinansowana ze środków kampanijnych PO, czy z jakichś innych pieniędzy? Podejrzewam, że z innych pieniędzy –  z pieniędzy partyjnych. Jest kampania wyborcza, więc taka kampania wizerunkowa pani premier powinna być finansowana z budżetu kampanijnego – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

W referendum, które odbędzie się 6 września Polacy odpowiedzą na pytania dotyczące finansowania partii politycznych z budżetu państwa, JOW-ów, a także zmian w prawie podatkowym. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że rozważy sprawę dopisania trzech pytań, proponowanych przez wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beatę Szydło.

RIRM

drukuj