Włosi nie chcą przyjmować większej liczby migrantów

Po raz kolejny rząd Włoch dał do zrozumienia, że jego możliwości dalszego przyjmowania migrantów wyczerpują się. Premier Włoch powiedział na szczycie G20 w Hamburgu, że obowiązek ten nie może spoczywać tylko na jednym kraju.

Szef włoskiego rządu Paolo Gentiloni stwierdził, że „nie ma nieograniczonej zdolności udzielania gościny”. Dodał, że Włosi nie mogą pogodzić się z koncepcją przyjmowania migrantów tylko przez jeden kraj. Wcześniej przywódca rządzącej centrolewicowej Partii Demokratycznej, były premier Matteo Renzi stwierdził, że konieczne jest wprowadzenie limitu przyjmowania migrantów, proporcjonalnego do zdolności integracji i przy poszanowaniu zasad bezpieczeństwa kraju. Były szef włoskiego rządu podkreślał, że nie ma moralnego obowiązku przyjęcia we Włoszech wszystkich osób, którym jest gorzej niż obywatelom jego kraju, a twierdzenie, że istnieje potrzeba kontroli granic nie jest aktem rasistowskim, lecz obowiązkiem politycznym. Władze Włoch postulują, aby inne kraje Unii Europejskiej uczestniczące w operacji patrolowania Morza Śródziemnego otworzyły swoje porty dla statków z migrantami. Propozycja ta jest jednak odrzucana przez kolejne państwa. Tymczasem od początku roku do Włoch przybyło ponad 85 tys. migrantów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl