fot. PAP/EPA

Polska zaoferowała pomoc w walce z powodzią we Włoszech

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Maciej Wąsik, potwierdził pełną gotowość polskich strażaków do pomocy Włochom w walce z powodzią. Włosi zwrócili się o międzynarodową pomoc w postaci czterech modułów pomp o dużej wydajności. MSWiA wydało już zgodę na ewentualny udział strażaków w misji ratunkowej. Polska oferta musi jeszcze zostać zaakceptowana przez stronę włoską.

Wiceszef Maciej Wąsik wskazuje, że nasz kraj zaproponował pomoc w postaci modułu ratowniczego złożonego m.in. z 44 ratowników.

Zaoferowaliśmy jeden moduł ratowniczy w postaci czterdziestu kilku strażaków, którzy są wyposażeni w pompy z największą wydajnością, jakie mamy. To są pompy do usuwania skutków, kiedy woda ustępuje, kiedy zostaje w domach, piwnicach, żeby jak najszybciej te pozostałości powodzi wypompować. To jest kilkanaście samochodów, 44 osoby i najwyższej światowej klasy bardzo wydajne pompy do wypompowywania dużej ilości wody – zaznaczył polityk.

We włoskim regionie Emilia-Romania nadal obowiązuje czerwony alarm w związku z katastrofalną powodzią, która spowodowała kilkanaście ofiar śmiertelnych. Z zagrożonych terenów ewakuowano prawie 40 tys. osób. To najbardziej niszczycielska powódź we Włoszech w tym stuleciu. Straty stwierdzono w prawie stu miejscowościach i są szacowane na miliardy euro. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl