Agencja Fitch obniżyła rating Włoch

Amerykańska agencja ratingowa Fitch obniżyła rating Włoch z „BBB+” na „BBB”. W komunikacie podano, że prognoza dla tego kraju jest stabilna. Przyczyną obniżenia ratingu – jak wyjaśniła agencja – jest ryzyko ,,słabego lub niestabilnego rządu”.

Oprócz tego Fitch odnotowała opóźnienia w naprawie finansów publicznych, ,,porażkę” starań na rzecz redukcji długu publicznego i słaby wzrost gospodarczy.

Według prognoz agencji w tym roku wzrost we Włoszech wyniesie 0,9 proc., a w 2018 r. 1 proc. Agencja w swojej analizie zwróciła też uwagę na słabość włoskich banków, która w jej ocenie zwiększa zagrożenie dla gospodarki i finansów publicznych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl