Placówki odwołują się od decyzji NFZ ws. sieci szpitali

104 placówki odwołały się od decyzji kwalifikacyjnych ws. tzw. sieci szpitali – poinformował wiceminister zdrowia Piotr Gryza. Procedura odwoławcza ma zakończyć się 27 lipca.

Polityk na wniosek klubu Nowoczesna przedstawił w Sejmie informację na temat skutków wprowadzenia ustawy.

Poprawa kondycji opieki nad pacjentem, większa stabilność finansów szpitali oraz krótszy czas oczekiwania na wizytę – to podstawowe zmiany, o których mówił wiceszef resortu.

– Wprowadzenie systemu podstawowego, szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej oprócz uporządkowania systemu i zakresów odpowiedzialności, a tym samym wyznaczenia pewnych kierunków rozwoju charakterystycznych dla poszczególnych poziomów systemu zabezpieczenia, przyniesie realne korzyści dla pacjentów w postaci poprawy koordynacji ciągłości opieki nad pacjentem, bardziej racjonalnego gospodarowania zasobami na opiekę zdrowotną, zwiększenia stabilności finansowania tych szpitali, które wchodzą do systemu zabezpieczenia, a przez to poprawę warunków do inwestowania w rozwój, dostosowania struktury wewnętrznej podmiotów leczniczych do aktualnych potrzeb – wyjaśnił Piotr Gryza.

Na listach szpitali sieciowych znalazły się łącznie 594 placówki. 78 to szpitale niepubliczne.

Placówki które zostały zakwalifikowane, będą miały gwarantowaną umowę z NFZ. Trafi do nich około 91 proc. środków, które obecnie otrzymują wszystkie szpitale.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl