Włochy: obywatelska petycja przeciw gender w szkołach

Włosi nie chcą ideologii gender w szkołach; napisali obywatelską petycję w tej sprawie do prezydenta Sergio Mattarelli. Dokument, pod którym podpisało się 180 tys. osób, nosi nazwę „O szkołę, która uczy, a nie indoktrynuje” – podało Radio Watykańskie.

Inicjatorami petycji są przedstawiciele 41 organizacji. Rodzice są oburzeni próbami wprowadzania do włoskiego systemu edukacji elementów inżynierii społecznej z osławioną ideologią gender na czele.

W petycji zaapelowano by uczniowie mogli w szkole znaleźć „środowisko, które zapewniłoby zdrowy rozwój osobowości, w zgodzie z etyką i podstawową rolą wychowawczą rodziny”.

Ideologia gender ma za cel niszczenie wiary, moralności i rodziny poprzez deprawację dzieci – mówi ks. prof. Dariusz Oko z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Dodaje, że inicjatywa Włochów jest dla nas przykładem, jak bronić się przed gender.

– Ta inicjatywa jest właśnie w duchu papieża, Kościoła. Papież dwa razy wybronił się przed gender. To można też przełożyć na warunki Polskie – prezydent, który popiera gender staje się narzędziem wrogów Kościoła, ateistów. U nas politycy, którzy popierają gender – na czele z prezydentem – popierają nieludzką ideologię, walkę z Kościołem. I dlatego też Kościół nie może popierać takich ludzi. Zresztą to widać – najbardziej fanatyczni ateiści w Polsce popierający gender, popierają obecnego prezydenta i rząd. (…) Słowa papieża, postępowanie rodziców we Włoszech są wzorem dla nas, jak trzeba się bronić przed tą nieludzką ideologią, która chce zniszczyć cywilizację, zniszczyć chrześcijaństwo, głównie poprzez deprawację dzieci – tłumaczy ks. prof. Dariusz Oko.

W dokumencie zaproponowano również, by program edukacji oprzeć na „zasadach uczuciowości i seksualności w poszanowaniu naturalnej różnicy płci i praw rodziny”. Petycja z podpisami trafi także do włoskiego premiera i  minister edukacji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl