By Mark Fosh - originally posted to Flickr as St Pauls, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4584970

Wlk. Brytania: Dżihadystka chciała przeprowadzić atak w katedrze św. Pawła w Londynie

Zwolenniczka tzw. Państwa Islamskiego przyznała się w piątek przed sądem do udziału w spisku, którego celem było przeprowadzenie zamachów bombowych w londyńskiej katedrze św. Pawła i jednym z pobliskich hoteli, a także do rozpowszechniania materiałów o charakterze terrorystycznym.

36-letnia Saffiya Shaikh z Hayes w zachodnim Londynie przeprowadziła rekonesans, aby zbadać możliwość podłożenia bomb w obu obiektach. Została aresztowana w październiku 2019 roku, gdy poprosiła działającą pod przykryciem policjantkę o dostarczenie jej ładunków wybuchowych domowej roboty.

W ciągu dwóch miesięcy poprzedzających aresztowanie Shaikh nawiązała relację z dwójką policjantów, którzy podawali się za małżeństwo wspierające islamskich ekstremistów.

„Chcę zabić mnóstwo ludzi. Chciałabym to zrobić w kościele, w dzień taki jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, by zabić więcej” – pisała poprzez komunikator internetowy Telegram do jednego z nich. Wysłała też zdjęcie katedry św. Pawła.

Nieco ponad tydzień po przeprowadzonym rekonesansie kobieta wysłała kolejne wiadomości, w których zapowiadała umieszczenie bomby pod kopułą katedry oraz mówiła o ataku w hotelu w i kościele.

Sheikh pozostanie w areszcie do czasu następnej rozprawy, której termin wyznaczono na 12 maja.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl