Władze Ghany chcą zakazać praktykowania homoseksualizmu

Władze Ghany chcą zakazać praktykowania homoseksualizmu. Popiera je w tym episkopat. Ghanijscy księża wyjaśnili jednocześnie, że osobom homoseksualnym należy się szacunek tak samo jak innym, dlatego że jak wszyscy ludzie są oni stworzeni na obraz i podobieństwo Boże.

Władze Ghany zamierzają wprowadzić penalizację zachowań homoseksualnych. Krok ten spotkał się z aprobatą ze strony tamtejszych biskupów, którzy przygotowali w tej sprawie oświadczenie opublikowane w ghanijskiej prasie. Stanowi ono reakcję na słowa pochodzącego z tego kraju ks. kard. Petera Turksona, który w rozmowie z telewizją BBC stwierdził, że jest przeciwny kryminalizacji zachowań homoseksualnych i w jego ocenie akt taki nie stanowi przestępstwa.

Stanowisko episkopatu Ghany jest jednak odmienne. Księża biskupi z przewodniczącym tamtejszego episkopatu, ks. abp Philipem Naamehem, zaznaczyli, że chcą delegalizacji „tej obrzydliwej praktyki” w ich kraju.

Duchowni wyjaśnili jednocześnie, że osobom homoseksualnym należy się szacunek tak samo jak innym osobom, dlatego że jak wszyscy ludzie są oni stworzeni na obraz i podobieństwo Boże. Z tej racji, jak zwrócili uwagę księża biskupi, homoseksualistom należą się takie same prawa jak innym, nie zaś specjalne traktowanie.

Obecnie w Ghanie karalne są kontakty homoseksualne między mężczyznami, ale jeśli w życie wejdą przepisy proponowane przez tamtejsze władze, przestępstwem będą także stosunki między kobietami.

marsz.info/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl