Klinika w Las Vegas proponuje homoseksualistom dzieci z in vitro

Klinika w Las Vegas proponuje włoskim homoseksualistom dzieci z in vitro, surogatkę czy wybór matki. Dodatkowo klinika pomaga pominąć włoskie prawo, które zabrania tego typu rozwiązań. O sprawie napisał jeden z dzienników.

Skandal ujawniło dwóch włoskich dziennikarzy – działaczy pro – life, którzy  podając się za parę gejów wzięli udział w spotkaniu z amerykańskim profesorem reprezentującym klinikę. Zaproponował on im pomoc; musieli tylko dostarczyć materiał prokreacyjny. Cena pozostałych usług sięgała – od 75 tys. do 200 tys. dolarów.

Klinika zapewnia klientom także pełną ochronę prawną, m.in. skonstruowanie i zawarcie takich umów z surogatką i matką, by kobiety nie miały żadnych praw do dziecka.

To kolejny przykład jak subkultury dążą do zmian prawna używając do tego różnych narzędzi – mówi prof. Aleksander Stępkowski, szef Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris.

– In vitro niewątpliwie stwarza ogromne możliwości manipulacji przy ludzkiej prokreacji i między innymi stanowi warunek sine qua non rozwoju macierzyństwa zastępczego, czyli surogacji, gdzie obca kobieta rodzi dziecko dla jakiejś pary, czy pojedynczej osoby, która je po prostu zamawia. W Stanach Zjednoczonych przemysł surogacyjny jest niezwykle rozwinięty. Obecnie można spotkać się z castingami na surogatki, katalogami ilustrującymi ofertę rozmaitych osób. Te wszystkie surogatki to są kobiety, często imigrantki z biednych krajów. Znajdują się one pod dużą presją ekonomiczną i godzą się na tego typu procedery – tłumaczy prof. Aleksander Stępkowski.    

Amerykańska klinika zobowiązuje się także do rozwiązania problemów klienta z prawem.

We Włoszech przepisy nie zezwalają na korzystanie z usług surogatek i handel materiałem prokreacyjnym. Poza tym beneficjentami zabiegów in vitro mogą być tylko pary heteroseksualne w wieku płodnym. Ale te regulacje łatwo obejść. We Włoszech w ub.r. wyrokiem TK dopuszczono zabiegi in vitro z użyciem obcych dawców. W lipcu br. w życie weszły przepisy wykonawcze.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl