Ponad milion osób przeciwko tzw. związkom partnerskim

Ponad milion osób przeszło ulicami Paryża sprzeciwiając się w ten sposób związkom osób tej samej płci. Ustawa ws. pseudomałżeństw została już przyjęta przez socjalistyczny rząd. Obywatele Francji jednak nie zgadzają się na takie prawo. 

Demonstranci wyruszyli o godz. 14. z trzech punktów stolicy Francji, aby spotkać się na rozległym placu Inwalidów.

To partia, która rządzi według ściśle określonej ideologii, a nie interesu narodu; jest to początek jakiejś samoobrony narodu wobec gender ideologii – stwierdził ks. Krystian Gawron.

Wicedyrektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji – który od początku przygląda się protestom – zwraca uwagę, że społeczeństwo domaga się już dymisji prezydenta Francji. Francois Hollande nie dopuścił do referendum narodowego na temat prawa, które burzy podstawową komórkę społeczeństwa jaką jest rodzina.

– Naród w ruchu samoobrony reaguje. Oczywiście, są różne próby manipulacji dot. tej manifestacji; że jest ona nielegalna, skoro prawo już przeszło. To prawo jednak ustanowiła jedna partia; nie ustanowił tego naród. Oczywiście jest argument, że naród wybrał tę partię, żeby rządziła zarówno jako prezydent, jako Parlament, jako Senat, również jako Rada Konstytucyjna, więc mają wszędzie absolutną większość. Przeforsowali swoje prawa, tę swoją ideologię, a nie interes narodu, dlatego naród się obudził. Myślę, że jeżeliby zliczyć te wszystkie manifestacje, to te miliony wyrażają wolę narodu – zwracał uwagę ks. Krystian Gawron.

Warto zauważyć, że manifestacje odbywają się także w mniejszych miejscowościach; przeważnie tam, gdzie rządzą socjaliści.

Na kilku autobusach, które przywiozły do Paryża grupy uczestników protestu zorganizowane przez parafie katolickie, umieszczono tabliczki z napisem: „Manifestacja dla wszystkich”. Była to aluzja do jednego z haseł wyborczych prezydenta Francji, socjalisty Francois Hollande’a: „Małżeństwa dla wszystkich”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl