fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

„Wiosna w ogrodzie” – targi ogrodnicze w Gdańsku

W Gdańsku odbyły się dwudniowe targi pod hasłem „Wiosna w ogrodzie”. To już dwudziesta i jubileuszowa edycja. Była to okazja do spotkania i wymiany doświadczeń branży ogrodniczej.

Pomorskie Centrum Hurtowe „Renk” w Gdańsku zgromadziło w tym roku wielu przedstawicieli branży ogrodniczej, ogrodników, producentów, szkółkarzy i handlowców z całej Polski. Wystawa połączona była z kiermaszem. Ze wszystkiego można korzystać w celach zdrowotnych – wskazywał prezes PZU Zdrowie, Andrzej Jaworski.

– Mamy wiele roślin, które możemy sadzić w naszych ogrodach, na naszych balkonach, które mają także właściwości zdrowotne. Najważniejsze jest, żebyśmy spędzali jak najwięcej czasu w  zdrowym trybie życia, żebyśmy jedli jak najzdrowsze produkty, żebyśmy mogli korzystać z darów, które mamy od polskich rolników – wskazał.

Targi co roku cieszą się sporym zainteresowaniem.

– Jestem co roku i ciągle kupuję jakieś nowości, bo tutaj na „Renku” można kupić bardzo dużo nowych roślin. Dzisiaj kupiłam piękne kaliny – mówiła uczestniczka targów.

Podczas kiermaszu ogrodniczego można było nabyć nie tylko rośliny, ale również rzeczy potrzebne do ogrodu.

– W tym roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się donice, kosze, jednocześnie różnego rodzaju figurki. W zeszłym roku akurat był zbyt na fontanny. W tym roku fontanny też, ale w większości ludzie kupują  drobne, tańsze rzeczy – wyjaśniła kierownik stoiska.

Nie zabrakło też pokazów florystycznych, występów akrobatów, artystycznych czy muzyków regionalnych zespołów.

– Reprezentujemy Kaszuby północne (…) Jesteśmy kapelą grająca muzykę ludową, typowo kaszubską i też taką kabaretową – mówił Rafał Potrykus,  kapela Kaszubska z gminy Puck.

Miłośnicy zieleni podczas kiermaszu „Wiosna w ogrodzie” mogli skorzystać z bezpłatnych porad.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl