Wigilia dla Potrzebujących

250 tys. sztuk pierogów i 8 tys. litrów barszczu i zupy grzybowej będzie czekać na osoby, które w niedzielę przyjdą na Rynek Główny w Krakowie na XVI Wigilię dla Potrzebujących. 

Jak poinformował organizator wigilii, restaurator Jan Kościuszko, charytatywne przedsięwzięcie rozpocznie się po godz. 10.00 i potrwa aż do wyczerpania przygotowanych dań. Patronat nad spotkaniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

„Po jednej stronie wigilijnego stołu staną ci, którzy chcą i mogą pomóc, po drugiej ci, którzy takiego wsparcia potrzebują” – powiedział Jan Kościuszko. 

Przygotowania do Wigilii trwają od kilku tygodni. Pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybami, a także zupy będą podgrzewane w kilku restauracjach i gorące dostarczane na Rynek.

Na Rynku zbierane będą produkty o przedłużonym terminie przydatności do spożycia: konserwy, makarony, cukier, słodycze, które na bieżąco będą wydawane potrzebującym. Uczestnicy Wigilii otrzymają też paczki zrobione z darów przekazanych przez sponsorów.

Co roku na Wigilię w Krakowie przyjeżdżają bezdomni z różnych miejsc Polski i przychodzą osoby w trudnej sytuacji materialnej. Jak mówią organizatorzy Wigilii, takich osób jest coraz więcej. W zeszłym roku wydano ponad 52 tysiące porcji jedzenia.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl