fot. pixabay.com

Wielkopolskie: Seniorka z Trzcianki oszukana przez fałszywego policjanta; straciła 25 tysięcy złotych

25 tysięcy złotych straciła 65-letnia mieszkanka Trzcianki po tym, jak uwierzyła słowom mężczyzny podającego się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz poprosił seniorkę o pomoc w policyjnej akcji, która rzekomo miała zapobiec okradzeniu banku.

Jak poinformowała asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie, w środę po południu na telefon stacjonarny 65-letniej mieszkanka Trzcianki zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją, że jest funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Trzciance. Mężczyzna poprosił seniorkę o pomoc w policyjnej akcji, która rzekomo miała zapobiec okradzeniu banku.

Polecił, by dla swojego bezpieczeństwa wypłaciła wszystkie oszczędności z konta i przekazała je policji. Aby uwiarygodnić swoją historię oszust kazał pokrzywdzonej zadzwonić na numer 997 i tam potwierdzić jego dane personalne, jak również to, że bierze ona udział w policyjnej akcji. Jednak oszust nie rozłączył się z pokrzywdzoną i kiedy ta wybrała numer alarmowy nie połączyła się z policją, a z jego wspólniczką – tłumaczyła asp. Karolina Górzna-Kustra.

Oszust zadzwonił ponownie i wypytywał o biżuterię i pieniądze będące w domu oraz na koncie bankowym. Za jego namową kobieta udała się do placówki bankowej i wypłaciła 25 tys. zł, a następnie przekazała je oszustowi. Wieczorem, kiedy zorientowała się, że została oszukana, powiadomiła osobiście policjantów.

Aspirant Karolina Górzna-Kustra przypomniała, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się za funkcjonariusza policji i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Najlepiej w takiej sytuacji powiadomić rodzinę oraz policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Krytycznie powinniśmy podchodzić do każdego telefonu informującego o zdarzeniach i sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej – zaznaczyła asp. Karolina Górzna-Kustra.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl