fot. PAP/EPA

Indonezja: Policja znalazła materiały wybuchowe związane z atakiem na katolicką katedrę

Indonezyjska policja znalazła dziś na przedmieściach Dżakarty materiały wybuchowe związane z atakiem przeprowadzonym w Niedzielę Palmową na katolicką katedrę na wyspie Celebes – podała telewizja informacyjna Kompas TV.

Funkcjonariusze przeprowadzili rewizje w kilku miejscach pod Dżakartą w północno-zachodniej części wyspy Jawa, po niedzielnym ataku dwóch zamachowców samobójców, którzy zdetonowali ładunki wybuchowe w mieście Makasar, raniąc 19 osób. Wcześniejszy bilans mówił o co najmniej 14 rannych.

Rzecznik prasowy policji w Dżakarcie, Yusri Yunus, potwierdził, że w wyniku obławy dokonano aresztowań, ale nie ujawnił więcej szczegółów.

Do ataku doszło w Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień w Kościele katolickim. Wciąż nie wykryto, kto może być odpowiedzialny za ten zamach. Nikt też do niego się do tej pory nie przyznał.

W liczącej ok. 275 mln mieszkańców Indonezji islam wyznaje ponad 87 procent mieszkańców. Indonezyjczycy mogą wyznawać inne religie, natomiast zabroniony jest ateizm. Chrześcijanie stanowią około 10 proc. społeczeństwa, przy czym protestanci – 7 proc., a katolicy blisko 3 procent.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl