fot. episkopat.pl

Wielki Post 2021 z redemptorystami

W obecnym okresie Wielkiego Postu znów możemy korzystać z codziennych rozważań słowa Bożego publikowanych od środy popielcowej na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl. Warto zauważyć, że przy rozważaniach na poszczególne dni Wielkiego Postu umieszczone są odnośniki do archiwum kazań z poprzednich lat.

Refleksje przygotowane przez redemptorystów pomagają zrozumieć i przyswoić duchową treść biblijnych czytań z poszczególnych dni Wielkiego Postu. Stanowią również zachętę, by powziąć konkretne postanowienia i motywują do ewangelicznego działania, do którego wzywa nas Duch Święty podczas medytacji.

Jest to zgodne z orędziem papieża Franciszka na Wielki Post, który wzywa nas: „W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy ‘żywej wody nadziei’ i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie. … Droga ubóstwa i wyrzeczenia (post), spojrzenie i gesty miłości wobec zranionego człowieka (jałmużna) oraz synowski dialog z Ojcem (modlitwa) pozwalają nam wcielić w życie szczerą wiarę, żywą nadzieję i czynną miłość”.

Inną inicjatywą realizowaną przez redemptorystów w sieci są rekolekcje internetowe pod hasłem „Droga do Boga” przygotowane przez Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów. Prowadzą je: o. Sylwester Cabała, o. Paweł Drobot, o. Witold Hetnar, o. Andrzej Kowalski. To pięć cotygodniowych spotkań w czwartkowe wieczory w tematach istotnych dla każdego człowieka: walka duchowa, wytrwała modlitwa, kształtowanie sumienia, doświadczanie Bożej miłości oraz pełnienie woli Bożej. Premiera na kanale You Tube „Razem w misji” w czwartki o godz. 19.30.

o. Sylwester Cabała CSsR

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl