fot. 8K-P BOT

Wielkanocna paczka od Terytorialsa

Wielkanocna paczka świąteczna jest kolejnym wspólnym projektem Urzędu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”. Projekt jest skierowany do osób najbardziej potrzebujących, seniorów, żołnierzy Armii Krajowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego z okresu po 1945 r. oraz weteranów poszkodowanych podczas pełnienia misji poza granicami kraju.

Cały projekt jest kontynuacją realizacji zadania wsparcia osób starszych i seniorów. Już od 16 marca br. Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli bezpośrednie wsparcie i pomoc dla seniorów z Dziennych Domów Opieki Społecznej, jak również żołnierzy Armii Krajowej.

Polegało ono początkowo na rozwożeniu żywności dla ok.80 seniorów w gminie Zła Wieś Wielka i w miejscowości Górzno. Jednakże z dnia na dzień liczba osób potrzebujących zwiększała się i objęła swym zasięgiem prawie całe województwo kujawsko-pomorskie.

W obliczu epidemii szczególną troską i opieką należy otoczyć seniorów i żołnierzy Armii Krajowej, którzy ze względu na Covid-19, powinni bezwzględnie pozostać  w domach. Wielu z nich mieszka samotnie i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby im zrobić zakupy, czy chociażby pomóc wykupić niezbędne lekarstwa.

Dlatego też, ten wyjątkowy czas świąt Wielkanocnych jest dla nich niezwykle ważny. Paczki wielkanocne, które są rozwożone po całym województwie kujawsko-pomorskim, zawierają produkty żywnościowe takie jak: dżemy, powidła, żurek/biały barszcz w kartonie, soki, herbata, kawa, babka świąteczna pakowana, czekolady, słodycze, konserwy, suszone wędliny/kabanosy, etc. – podkreślają w komunikacie Terytorialsi.

Seniorzy, żołnierze Armii Krajowej dostają również Informatory Seniora i życzenia świąteczne od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jak również od Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Liczba paczek, które zostaną dostarczone to ponad 350 adresów i miejsc, w które pojadą Terytorialsi.

W całym kraju w działania związane z walką z koronawirusem zaangażowanych jest 2,1 tys. żołnierzy WOT. Od ponad miesiąca Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „ODPORNA WIOSNA” (RESILIENT SPRING). Jej celem jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

kpt. dr Diana Warchocka, oficer prasowy 8 Kujawsko-Pomorska BOT im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl