fot. prezydent.pl

Prezydent złożył życzenia Wielkanocne żołnierzom i pracownikom wojska

Prezydent Andrzej Duda podczas piątkowej wideokonferencji z kadrą dowódczą Sił Zbrojnych WP złożył życzenia świąteczne żołnierzom i pracownikom wojska; dziękował również za zaangażowanie wojska w walce z epidemią koronawirusa – poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Jak podało BBN w komunikacie, w rozmowie z prezydentem uczestniczył m.in. szef MON Mariusz Błaszczak, szef Sztabu Generalnego WP gen. Rajmund T. Andrzejczak, I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni. pil. Jan Śliwka, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła.

„Podczas wideokonferencji prezydent RP kilkukrotnie podkreślał, jak ważną społecznie rolę odgrywają Siły Zbrojne – nie tylko w dobie kryzysu. Dziękował za zaangażowanie wojska w walce z epidemią koronawirusa i za codzienną gotowość do niesienia pomocy. Nawiązał także do połączenia z Polskimi Kontyngentami Wojskowymi, z których dowódcami rozmawiał przed kilkoma dniami” – informuje BBN.

Biuro dodało, że zwierzchnik Sił Zbrojnych zwrócił się do dowódców z prośbą o przekazanie życzeń i podziękowań za dotychczasową służbę podległym żołnierzom, pracownikom wojska i ich rodzinom.

PAP

drukuj