fot. PAP/Darek Delmanowicz

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda o Cmentarzu Orląt Lwowskich: Wielokrotnie zwracałem się w tych sprawach do pana Petro Poroszenki i prosiłem o interwencję

Wielokrotnie zwracałem się w tych sprawach do pana prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki. Rozmawiałem z nim, prosiłem go o interwencję w tych kwestiach, ale niestety jak widać na razie tych interwencji nie ma – mówił w czwartkowym programie „Rozmowy Niedokończone” na antenie TV Trwam i Radia Maryja prezydent RP Andrzej Duda, odnosząc się do pytania ws. Cmentarza Orląt Lwowskich.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że temat Cmentarza Orląt Lwowskich i relacji polsko-ukraińskich w obszarze dawnych walk jest bardzo trudny.

– To są w ostatnim czasie tematy bardzo trudne. Ja wielokrotnie zwracałem się w tych sprawach – bo tych spraw jest cały szereg – do pana prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki. Rozmawiałem z nim, prosiłem go o interwencję w tych kwestiach, ale niestety jak widać na razie tych interwencji nie ma. Tam są oczywiście i wewnętrzne problemy polityczne. O ile mi wiadomo, władze Lwowa są z innej opcji politycznej niż prezydent, więc są tam trudności z porozumieniem się. Jest wiele tematów trudnych, nad którymi bolejemy, ale które będziemy realizować. Jest to rzeczywiście sprawa niełatwa. Cały czas się staramy, ale jak widać nie wszystko się udaje – powiedział prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj