fot. E. Sądej

Wielka manifestacja w obronie TV Trwam w Warszawie już 28 września

28 września – w rocznicę wielkiego marszu „Obudź się Polsko” w Warszawie odbędzie się wielka manifestacja w obronie Telewizji Trwam.

„Miejsce katolickiej stacji na cyfrowym multipleksie to odległa przyszłość – taki przekaz jednoznacznie wypływa z posiedzenia czwartkowej Komisji Kultury i Środków Przekazu” – akcentuje poseł Andrzej Jaworski z PiS, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

– Na żadne konkretne pytanie nie uzyskaliśmy konkretnej odpowiedzi. Być może cała ta informacja dotycząca tego, że Telewizja Trwam znajdzie się na multipleksie, była tylko i wyłącznie informacją, która miała uspokoić nastroje i zniechęcić nas do działań, aby Telewizja Trwam jak najszybciej znalazła się na multipleksie. Po komisji wiemy, że gdyby tylko była wola polityczna, to Telewizja Trwam mogłaby być już odbierana w całej Polsce w ciągu najbliższego miesiąca – zwrócił uwagę poseł Andrzej Jaworski.

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski podkreśla, że nie możemy pozostać obojętni wobec dyskryminacji katolików.

– Postanowiliśmy zaproponować, aby 28. września – w rocznicę wielkiego marszu „Obudź się Polsko” spotkać się w Warszawie; by jeszcze raz na wielkiej manifestacji pokazać, że setki tysięcy Polaków przyjadą do stolicy, aby walczyć – bo to jeszcze cały czas walka. Walka o to, aby Telewizja Trwam znalazła się na cyfrowym multipleksie, aby media katolickie nie były w żaden sposób dyskryminowane, a także walka o to, żeby katolicy nie byli dyskryminowani w żadnych aspektach życia. Dzisiaj niestety widzimy, że to zagrożenie jest coraz większe. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby 28. września, w wigilię święta św. Michała przyjechać do Warszawy i pokazać, że my – katolicy mamy coś do powiedzenia – apeluje poseł Andrzej Jaworski.

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu zajmowała się w czwartek przebiegiem realizacji programu cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce. Informacje przedstawili: Jan Dworak – szef KRRiT, przedstawiciel Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a także minister Michał Boni.

Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja podkreśla, że minister Michał Boni – jak i inni urzędnicy – mówili o wielkim sukcesie, jakim jest zakończenie procesu cyfryzacji. Nie wspomnieli jednak, komu przyznali to rzadkie dobro – jakim są miejsca na cyfrowych multipleksach.

„Jaka to ideologia, czy rzeczywiście mamy pluralizm?” – stawia pytanie Dyrektor Radia Maryja.

Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR akcentuje, że jest to także kontynuacja tego, co stało się przy okrągłym stole, gdzie rozgrabiono dorobek wielu pokoleń; gdzie cały majątek narodowy został rozkradziony pod pozorem prywatyzacji.

– Widzimy, że na ponad 20 miejsc na multipleksie, tylko jedno zostało obiecane TV Trwam, a więc katolikom. Wszystko inne, dane jest stronie liberalno-lewicowej. Poza tym, miejsca przyznano tym samym, którzy już byli mocni w mediach, a teraz są jeszcze mocniejsi. Mają oni po kilka, a nawet po kilkanaście miejsc na multipleksie; tu zamyka się system liberalno-lewicowy. Wiemy, że w ten sposób umysły ludzi będą przerobione na liberalno-lewicowe. Temu właśnie służy ta ideologia – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja podkreśla, że są obawy co do obecności Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie.

– Telewizja publiczna powinna opuścić MUX-1, gdyby MUX-3 – na którym ma być – sięgał do 95 proc. społeczeństwa. Sięga do 99,5 proc., ale oni mówią, że teraz nie opuszczą tego miejsca na MUX-ie 1. Dlaczego? Co jeszcze zamierzają zrobić? Mówią, że do końca kwietnia to miejsce powinno zostać zwolnione; jednak dlaczego akurat do końca kwietnia? Czy stanie się to do tego czasu? Co tu jest grane? Ta sytuacja jest niepokojąca – akcentuje o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja apeluje jednocześnie o dalsze upominanie się o Telewizję Trwam.

– Nie wolno poprzestać; tak, jak upominali się ludzie, dzięki którym  i dzięki Bogu otrzymaliśmy obietnicę, że dostaniemy miejsce na multipleksie. W dalszym ciągu trzeba upominać się o Telewizję Trwam. Idźmy dalej do ludzi i zbierajmy podpisy pod protestem do KRRiT. Potrzeba tu zarówno modlitwy, jak i czynów. Sprawa ta jest niepokojąca; nie wiemy co im przyjdzie do głowy, albo co planują, co będzie po kwietniu. Oni już teraz powinni opuścić MUX-1 – zwraca uwagę o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

RIRM

drukuj