fot. PAP/Albert Zawada

Wicepremier H. Kowalczyk: Do 31 marca można zgłosić się do Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich

1 marca zainaugurowaliśmy VIII edycję Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów – przekazał wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Henryk Kowalczyk. Podkreślił, że zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2023.

1 marca zainaugurowaliśmy VIII edycję Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów – powiedział na konferencji prasowej wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Henryk Kowalczyk. Podkreślił, że celem konkursu jest promocja polskiej żywności, regionalnych potraw oraz tradycji kulinarnych.

Jak przekazał Kowalczyk, konkurs będzie podzielony na trzy etapy: powiatowy, wojewódzki i ogólnokrajowy, a zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 31 marca 2023. Nowością w porównaniu do poprzednich edycji – poinformował wicepremier – jest pokrycie części kosztów udziału dla kół gospodyń wiejskich, co ma zachęcić je do wzięcia udziału.

„W ubiegłym roku w poprzedniej edycji udział w Bitwie Regionów wzięło udział ponad 3 tysiące kół, ale pamiętajmy, że Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce jest prawie 12 tysięcy (…). Myślę, że ten rok będzie takim rokiem, gdzie co najmniej podwoi się ilość Kół Gospodyń Wiejskich biorących udział w tym konkursie” – stwierdził minister.

Zgłoszenia do konkursu należy wysłać drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl