fot. https://preyzdent.pl/

III edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Rozpoczyna się III edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 marca.

Tematem III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP będą polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe.

– To wielki, przebogaty skarbiec pieśni, obrzędów, sztuki ludowej oraz tradycji dotyczących ważnej pracy rolników oraz wspólnego świętowania. Bez wątpienia zasługuje na to, aby go z dumą prezentować i zachować w darze dla przyszłych pokoleń. Ufam, że w tę szlachetną rywalizację zaangażują się zarówno Panie, jak i wspierający członkinie Kół coraz liczniejsi Panowie. Konkurs ukazuje, jak wiele Kół działa w całej Polsce oraz jak wspaniałe mają dokonania. To także sposobność, aby lepiej się poznać, nawiązać współpracę lub wymienić doświadczenia – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, wskazała, że zależy jej na tym, aby „Konkurs był wielkim świętem polskiej wsi – dumnej z sukcesów, jakie dokonują się również za sprawą Kół Gospodyń Wiejskich”.

Zgłoszenia do III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP są przyjmowane do 12 marca. Szczegóły na stronie prezydenta. Finał odbędzie się podczas Dożynek Prezydenckich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl