fot. PAP/Wojtek Jargiło

3 kwietnia ruszył nabór wniosków o wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Koła Gospodyń Wiejskich mogą od dziś składać wnioski o przyznanie środków z budżetu państwa na prowadzenie działalności statutowej. Budżet na ten cel to 120 mln zł, czyli 50 mln więcej niż w latach ubiegłych. Kwota wsparcia dla danego koła jest uzależniona od liczby jego członków.

O przyznanie pomocy mogą ubiegać się tradycyjne koła, które są już wpisane bądź uzyskają wpis do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich.

Do składania wniosków do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca wiceminister rolnictwa, Anna Gembicka.

Koło Gospodyń Wiejskich może wnioskować o wsparcie finansowe w wysokości od 8 do 10 tys. zł w zależności od tego, ile osób jest w danym kole. Warto ubiegać się o tę pomoc. Wydatkować można ją na wszystkie działania związane z tym, co określono w statucie danego koła. To może być zakup strojów ludowych, wyposażenia do świetlicy, ale też zorganizowanie warsztatów, szkoleń, wyjazdów, pikników, spotkań – podkreśliła wicemin. Anna Gembicka.

Anna Gembicka dodała, że co roku blisko 99 proc. kół, które skorzystały ze wsparcia, nie ma żadnego problemu z rozliczeniem się z wydanych środków.

Wzór wniosku, instrukcje wypełnienia i wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie ARiMR. Nabór potrwa do 30 września 2023 roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl