fot. PAP/Wojtek Jargiło

Coraz więcej Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce

W Polsce przybywa Kół Gospodyń Wiejskich. Stają się miejscem spotkań i wspólnej pracy mieszkańców wsi, ale nie tylko pań. Rozwój Kół wspiera polski rząd.

W Rzemieniu na Podkarpaciu spotkali się przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu mieleckiego, aby dyskutować o rozwoju tych organizacji. Koła mogą korzystać z szerokiego wsparcia finansowego głównie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – wskazuje Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa.

W tym roku to było 5,6 lub 7 tys. zł w zależności od liczebności Koła, ale planujemy zwiększyć te kwoty. Dzięki osobowości prawnej, którą Koła nabywają, rejestrując się w KGW mogą korzystać z innych grantów, dotacji m.in. z programu EtnoPolska, Kultura Interwencje czy Funduszu Inicjatyw Społecznych – zaznacza Anna Gembicka.

Koła dobrze radzą sobie z rozliczaniem dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ponad 90 proc. Kół złożyło poprawnie dokumenty, a środki wydało właściwie. Koła Gospodyń Wiejskich dbają o naszą tradycję.

Tradycję rodzinną, tradycję danej miejscowości, danego regionu, za to jesteśmy wdzięczni – mówi Fryderyk Kapinos, poseł PiS.

W całej Polsce jest już ponad 11tys. Kół Gospodyń Wiejskich. Działa w nich prawie 500 tys. osób.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl