fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Koła Gospodyń Wiejskich mogą wnioskować o pomoc finansową

Trwa nabór wniosków o pomoc finansową dla Kół Gospodyń Wiejskich. Całkowita pula przeznaczona na realizację programu wynosi 70 milionów złotych. To o 30 milionów więcej niż w 2020 roku.

Od niedawna Koła Gospodyń Wiejskich mogą starać się o dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa [czytaj więcej].

– Od 1 września ruszył kolejny nabór (już czwarty) dla Kół Gospodyń Wiejskich, które mogą się starać o dofinansowanie swojej działalności statutowej – powiedział Mateusz Bukowski, dyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich uzależniono od liczby członków wchodzących w skład koła. Te najmniejsze, a więc liczące do 30 członków, mogą otrzymać 5 tysięcy złotych. Koła średnie do 75 zaangażowanych dostaną 6 tysięcy złotych. Najwięcej, bo aż 7 tysięcy złotych, otrzymają koła liczące powyżej 75 członków.

– Prosimy Koła Gospodyń Wiejskich, aby jak najszybciej składały wnioski, ponieważ w tym roku nabór będzie trwał tylko przez jeden miesiąc – wskazała Emilia Dembińska z wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Wnioski można składać do 30 września 2021 roku. Jak tłumaczą przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór może zakończyć się wcześniej, jeżeli limit środków zostanie wyczerpany. W tym roku całkowita pula przeznaczona na realizację tego programu wynosi 70 milionów złotych.

– W Wielkopolsce mamy zarejestrowanych – na tę chwilę – 1481 wniosków. Możemy się pochwalić, że Wielkopolska przoduje w kraju w liczbie Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w ARiMR – podkreślał Mateusz Bukowski.

Przyznana pomoc finansowa musi być wykorzystana do 31 grudnia 2021 roku. A jej rozliczenie powinno nastąpić do 31 stycznia 2022 roku za pośrednictwem sprawozdania złożonego do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

TV Trwam News

drukuj