fot. PAP/ Radek Pietruszka

KPRM: Konferencja pt. „Czy autonomia strategiczna to właściwa odpowiedź UE na zmieniający się świat?”  

W gmachu Kancelarii Premiera odbędzie się konferencja pt. „Czy autonomia strategiczna to właściwa odpowiedź Unii Europejskiej na zmieniający się świat?” – zapowiedział Konrad Szymański, minister ds. europejskich.

Unia Europejska ma przed sobą wiele wyzwań, a to rodzi ważne pytania.

– Jednym z najważniejszych jest pytanie o autonomię strategiczną Europy. Różne stolice widzą europejską autonomię UE różnie, także Polska ma swoje oczekiwania i interesy związane z tą debatą – powiedział Konrad Szymański, minister ds. europejskich.

Dlatego w czwartek odbędzie się konferencja o przyszłości Europy.

– Konferencja pt.: „Czy autonomia strategiczna to właściwa odpowiedź UE na zmieniający się świat?”, którą organizujemy 23 września to także zaproszenie obywateli do rozmowy o miejscu Europy w świecie – wskazał minister ds. europejskich.

To rozmowy z ekspertami Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Instytutu Sobieskiego, Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

– Unia musi naleźć nowy pomysł na swoją konkurencyjność i bezpieczeństwo oraz trwałość europejskiego modelu życia, trwałość wartości, na jakich jest zbudowana – zaznaczył Konrad Szymański.

Konferencja rozpocznie się 23 września 2021 roku o godz. 10.00.

 

TV Trwam News

drukuj