fot. flickr.com

ARiMR: złożono ponad 380 tys. e-wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe

Rolnicy coraz chętniej składają e-wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe. Do tej pory za pomocą aplikacji mobilnej do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa złożono ponad 380 tys. wniosków.

Rolnicy mają na to jeszcze ponad dwa tygodnie. W przypadku wniosków złożonych po 15 maja będą przyznawane dopłaty pomniejszane o 1 proc. za każdy dzień opóźnienia.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą uzyskać pomoc w siedzibach agencji – mówił Paweł Mucha, rzecznik ARiMR.

– Można udać się do biura i tam pracownicy pomogą beneficjentom, poprzez dostęp do komputera na miejscu lub pomoc w inny sposób. W tym roku aplikacja e-wniosek jest bardziej intuicyjna dla potencjalnych wypełniających, dlatego że był szereg uwag ze strony rolników. Mamy nadzieję, że to wypełnienie nie będzie sprawiało większych problemów. Jeśli pojawią się pytania, można uzyskać odpowiedź na stronie internetowej lub w biurach – wyjaśnił Paweł Mucha.

Jak przekonuje ARiMR, aplikacja e-wniosek jest prosta i intuicyjna w obsłudze. W tegorocznej jej wersji wprowadzono szereg ułatwień i podpowiedzi w wypełnianiu wniosku.

Są to m.in. wyświetlanie komunikatów sygnalizujących błędy czy rozszerzenie informacji prezentowanych w tabeli z działkami referencyjnym.

RIRM

drukuj