fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. E. Rafalska: Emeryci otrzymają pierwsze trzynastki jeszcze przed majówką

Jeszcze przed majówką pierwsi emeryci i renciści otrzymają trzynastki – poinformowała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Będzie to 1 mln 40 tysięcy osób. Łącznie świadczenie trafi do blisko 10 mln osób.

Emerytura plus to element tzw. piątki Kaczyńskiego.

Chcemy w ramach możliwości, na które stać państwo, przekazać emerytom dodatkowe środki, czyli minimalną emeryturę plus – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Dodatek wyniesie dokładnie tyle, ile najniższa emerytura, czyli 1100 złotych brutto.

Kwota netto wyniesie 888 zł i 25 gr. Skorzysta z niej liczna grupa uprawnionych emerytów i rencistów – wskazała Elżbieta Rafalska.

Łącznie będzie to blisko 10 mln osób – ubezpieczeni w powszechnym systemie, rolnicy ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego czy służby mundurowe i renciści. Trzynastki – jak zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej – będą wypłacone wraz z majową emeryturą lub rentą. Pierwsi emeryci i renciści otrzymają trzynastki jeszcze przed majówką.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl