fot. mpips.gov.pl

MRPiPS: E. Rafalska zwróciła się do PIP o przeprowadzenie kontroli w Amazonie

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy z prośbą o skontrolowanie centrów logistycznych firmy Amazon działających w Polsce – poinformował w poniedziałek resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Ministerstwo zwróciło uwagę na swojej stronie internetowej, że wniosek jest reakcją na pojawiające się w mediach niepokojące informacje dot. sytuacji pracowników zatrudnianych w centrach logistycznych Amazon. Chodzi m.in. o możliwość „nieprzestrzegania przepisów prawa pracy oraz przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy”.

„W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi sytuacji pracowników zatrudnianych w centrach logistycznych Amazon znajdujących się w Polsce, w których wskazuje się na występowanie zjawiska nieprzestrzegania przepisów prawa pracy oraz przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, w następstwie czego może wystąpić zjawisko narażania zdrowia tych pracowników, zwracam się z prośbą o podjęcie działań kontrolnych w centrach logistycznych firmy Amazon działających w Polsce” – czytamy we wniosku.

„W przypadku, gdy Państwowa Inspekcja Pracy już takie kontrole przeprowadziła proszę o poinformowanie mnie o ich wynikach” – dodała w piśmie minister.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza firmy Amazon.

PAP/RIRM

drukuj