fot. pixabay.com

Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Nawet 5 tys. zł – tyle pieniędzy otrzymać mogą Koła Gospodyń Wiejskich. To już ostatni moment na złożenie wniosku. Tłumaczymy, co trzeba zrobić, aby dostać pieniądze.

Od 3 do 5 tys. zł – tyle pieniędzy otrzymać mogą Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Pieniądze nie są wypłacane automatycznie. Koło najpierw trzeba zarejestrować w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Kto może ubiegać się o ten wpis? Mogą ubiegać się o wpis Koła Gospodyń Wiejskich, które wśród członków mają minimum 10 osób i ukończyły 18 rok życia oraz osoby te muszą zamieszkiwać tereny wiejskie – tłumaczyła Jolanta Sobkowiak, oddział ARiMR w Poznaniu.

Po zarejestrowaniu koła trzeba jeszcze złożyć wniosek.

– Nabór potrwa do 30 września bądź też do wyczerpania puli środków, która została przeznaczona na ten cel.  To jest 40 mln zł – zaznaczyła  Emilia Dembińska, oddział ARiMR w Poznaniu.

Do rozdania zostało jeszcze kilka milionów złotych. Warto więc wnioskować o wsparcie, przekonują pracownicy agencji.

– Gdyby były jakieś trudności z wypełnieniem wniosku w biurach powiatowych mamy 31 pełnomocników, którzy są gotowi do pomocy przy wypełnieniu wniosku – dodała Emilia Dembińska.

W Polsce zarejestrowanych jest prawie 10 tysięcy Kół Gospodyń Wiejskich. 

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl