Wicedyrektor TVP Sport obraża katolików oraz Ojca św. Franciszka

Marian Kubalica, wicedyrektor TVP Sport obraża miliony katolików na świecie, a przede wszystkim Ojca św. Franciszka. Wicedyrektor TVP Sport, 12 marca br. –  jak wiele na to wskazuje – w godzinach pracy zamieścił na jednym z portali społecznościowych obraźliwy w treści i formie wpis dotyczący wyboru przez konklawe nowego Papieża oraz samej osoby Ojca św.

Prezydium Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski domaga się podjęcia działań w tej sprawie przez Juliusza Brauna, prezesa zarządu Telewizji Polskiej.

Jak czytamy w liście polityków do prezesa TVP, „ten sardoniczny tekst stanowi ujmę dla jego autora, gdyż jak ufamy pragnie on uchodzić za osobę kulturalną”.

List Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski do prezesa zarządu Telewizji Polskiej Juliusza Brauna [czytaj]

– Ojciec św. niezależnie od tego, że dla nas katolików jest osobą szczególną, to przecież jest głową Państwa Watykańskiego – również z tego tytułu należy mu się odpowiedni szacunek. W związku z tym postanowiliśmy zabrać w tej sprawie głos; postanowiliśmy zażądać od pana dyrektora Juliusza Brauna reakcji na tego rodzaju wypowiedzi swoich podwładnych. Nie ukrywam, że w mojej ocenie po tego rodzaju wpisach jedyną możliwą reakcją do zaakceptowania jest po prostu zwolnienie pana Kubalicy z pracy – powiedział poseł Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Poseł dodał, że Marian Kubalica zasłynął już z chęci zatrudnienia internauty. Mężczyzna podawał się za osobę rekomendowaną przez Kancelarię Prezydenta.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl