Dziś poznamy rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia

Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz ma dziś przedstawić nowe rady nadzorcze TVP i Polskiego Radia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia szef resortu Skarbu Państwa powołał na szefa telewizji publicznej Jacka Kurskiego. Polskim Radiem pokieruje Barbara Stanisławczyk. Członkiem Zarządu Telewizji Polskiej został Maciej Stanecki, a radia Jerzy Kłosiński i Marcin Palade.

Zmiany w TVP umożliwiła mała ustawa medialna. Rząd pracuje teraz nad ustawą, która przekształci media publiczne w narodowe.

Redaktor Wojciech Reszczyński przyznaje, że oczekiwał na te zmiany od wielu lat. Zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich ośmiu latach zobaczyliśmy obraz mediów, które wypaczały rzeczywistość i cenzurowały informacje.

– Oczekuję przede wszystkim wyrównania szans, umożliwienia autentycznej debaty, dopuszczenia do mediów pomijanych środowisk, mówienia o sprawach kompletnie przemilczanych. Wyrównanie proporcji w sposób racjonalny, zrównoważony – tak, by media były środkami komunikowania akceptowanymi przez większość Polaków, a nie tylko przez ludzi z kręgu władzy – mówi red. Wojciech Reszczyński.

W sobotę w kilku miastach kraju przeciwko zmianom w mediach protestowali członkowie tzw. Komitetu Oborny Demokracji. Na te pikiety przychodzi coraz  mniej osób.

KOD wspierają politycy Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej, a także „Gazeta Wyborcza”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl