fot. pixabay.com

WHO radzi: Nie przytulajcie się podczas świąt

„To okropna rzecz, mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: >>nie przytulajcie się<<. To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone w tej chwili” – powiedział na konferencji prasowej dyrektor WHO ds. kryzysowych dr Mike Ryan.

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ostrzegli w poniedziałek przed bliskim kontaktem z rodziną podczas nadchodzących świąt. Jak stwierdził dyrektor WHO ds. kryzysowych dr Mike Ryan, dotyczy to również przytulania.

Mike Ryan odpowiedział w ten sposób podczas konferencji prasowej WHO na pytanie, czy ściskanie się z bliskimi wpisuje się w definicję „bliskiego kontaktu”, przed czym organizacja przestrzega w obecnej sytuacji w miejscach gdzie wirus rozprzestrzenia się najszybciej.

„To okropna rzecz, mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: >>nie przytulajcie się<<. To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone w tej chwili” – powiedział lekarz.

Jak dodał, sytuacja w USA jest bardzo zła.

„To szczerze mówiąc szokujące, widzieć że każdej minuty w USA umierają jedna czy dwie osoby na Covid-19 – w kraju o wspaniałym, silnym systemie zdrowotnym i niesamowitą technologią” – ocenił.

Jak podkreśliła dr Kate O’Brien, główna ekspertka WHO ds. szczepionek choć rozpoczęte we wtorek w Wielkiej Brytanii szczepienia będą pomocne w ograniczeniu pandemii, ich efekt nie będzie natychmiastowy, dlatego wciąż konieczne są obostrzenia i zasady dotyczące z osobami spoza domostw.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl