fot. PAP/EPA.

Węgierscy rolnicy zapowiadają protest

Rolnicy z Węgier zamierzają dziś protestować. Traktorami oraz samochodami osobowymi będą blokować najważniejsze drogi wjazdowe do stolicy kraju, czyli do Budapesztu.

Rolnicy domagają się przede wszystkim podjęcia rozmów z rządem i uruchomienia kompleksowej pomocy. Chcą też uznania tegorocznej suszy za stan klęski żywiołowej oraz uruchomienia wsparcia w związku z ptasią grypą i afrykańskim pomorem świń.

Rolnicy będą także protestować na jednej z ważniejszych arterii Budapesztu, czyli tuż przy Placu Bohaterów. Zapowiadają, że blokada stolicy będzie trwała do momentu spełnienia ich żądań. Chcą, aby do demonstracji dołączyli nauczyciele i pracownicy służby zdrowia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl