fot. pixabay.com

We wtorek swoje święto obchodziły wszystkie mamy

26 maja to wyjątkowy dzień – Dzień Matki. We wtorek wszystkie dzieci słały swoim mamom najlepsze życzenia z okazji ich święta.

Macierzyństwo dla wielu mam to dar i powołanie. Tak traktuje je m.in. pani Iwona Wysocka – mama 12 dzieci.

– Macierzyństwo jest dla mnie przede wszystkim powołaniem, wybraniem. Zawsze czułam się zaproszona do współpracy z Bogiem, którego uważam za dawce życia i dlatego mogłam otworzyć się na życie aż 12 razy – powiedziała Iwona Wysocka.

Wyjątkową patronką mam jest św. Joanna Beretta-Molla, która oddała życie, by urodzić córkę.

– Była to kobieta niezwykle piękna. Miała wiele pasji, wiele zainteresowań, kochała piękno przyrody, kochała drugiego człowieka, była lekarzem – mówiła Maja Mądra-Woźniak, dyrektor żłobka i przedszkola św. Joanny Beretty-Molla w Straszynie.

Macierzyństwo to coś najpiękniejszego w życiu kobiety – dodała pani Amelia Lemańczyk, która jest mamą 3,5 letniej córki.

– Kiedy zostałam mamą, tak naprawdę nabrało sensu powiedzenie „oddać za kogoś życie”. To jest po prostu coś bezcennego – oznajmiła Amelia Lemańczyk.

W Dzień Matki pamiętamy też o matkach żołnierzy poległych w walce o wolną Polskę. Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, złożył we wtorek wieniec pod tablicą poświęconą Jadwidze Zarugiewicz, symbolicznej Matce Nieznanego Żołnierza.

– I w jej osobie dziękujemy wszystkim matkom, które wychowały tak wspaniale swoje dzieci, że dzięki ich ofierze Polska jest wolna i my jesteśmy wolni – akcentował Jan Józef Kasprzyk.

Z okazji Dnia Matki najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich mam przekazał prezydent Andrzej Duda.

– Przede wszystkim życzę wszystkim mamom zdrowia i chcielibyśmy wszyscy na pewno, żeby były szczęśliwe. W tym szczęściu matki mieści się wszystko, mieści się szczęście całej rodziny – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Wdzięczność i miłość wszystkim mamom wyrażono muzyką w TV Trwam podczas emitowanego we wtorek koncertu z Głuszycy na Dolnym Śląsku z kościoła pod wezwaniem. Chrystusa Króla.

– Wyrażamy naszą wdzięczność najpierw Maryi naszej Matce obecnej w wizerunku, figury Pani Radości. Wyrażamy wdzięczność naszym mamom, zarówno żyjącym jak i tym, które czekają na nas już w domu naszego Ojca – mówił ks. dr Sławomir Augustynowicz, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy.

List przesłała Para Prezydencka. Odczytał go wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa.

– W to wiosenne święto składamy wyjątkowe uroczyste podziękowanie za najcenniejszy dar jaki otrzymaliśmy, za dar życia – napisał prezydent Andrzej Duda z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą.

TV Trwam News

drukuj