fot. PAP/Paweł Supernak

[TYLKO U NAS] Para Prezydencka w liście z okazji „Koncertu życzeń dla Mamy” w Głuszycy: Kłaniamy się wszystkim Mamom, które wychowują, pracują, tworzą, rozwijają swoje pasje, a jednocześnie są prawdziwym sercem i duszą swoich domów

Kłaniamy się dzisiaj wszystkim Mamom, które wychowują, pracują, tworzą, rozwijają swoje pasje, a jednocześnie są prawdziwym sercem i duszą swoich domów, i które teraz w czasie epidemii pomimo licznych obowiązków domowych i zawodowych, towarzyszą naszym najmłodszym, dają im wsparcie, opiekę i poczucie bezpieczeństwa – napisała Para Prezydencka w liście skierowanym na „Koncert życzeń dla Mamy” w głuszyckiej parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla.

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda złożyli w liście najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom.

– Dzień Matki łączy nas wszystkich w przeżywaniu wdzięczności i pięknych wspomnień. W to wiosenne święto składamy wyjątkowe, uroczyste podziękowanie za najcenniejszy dar, jaki otrzymaliśmy, za dar życia, a wraz z nim za wszelkie dobro, które wyświadczyły nam nasze mamy: za ich miłość, troskliwość, czułość i opiekę, za wpojone nam wartości duchowe, moralne i patriotyczne, za zakorzenienie w naszej kulturze, języku i tradycji. Tego dnia z najwyższym szacunkiem myślimy także o matkach, które pośród wojen i trudów, jakich nie brakowało w naszej historii, z poświęceniem dbały o polskie domy i gospodarstwa, o edukację i wychowanie polskich dzieci, o ład w naszych wspólnotach lokalnych – napisali w liście prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

To w ogromnej mierze dzięki ich staraniom Polska żyła w sercach kolejnych pokoleń przetrwała niewolę, a dzisiaj  cieszy się wolnością i niepodległościąnapisała Para Prezydencka.

– W perspektywie religijnej nie można też pominąć duchowego umocnienia i nadziei, które nasi rodacy czerpali u stóp licznych wizerunków Matki Bożej, a przede wszystkim na Jasnej Górze przed ikoną Częstochowskiej Królowej Polski. W Dniu Matki życzeniom, upominkom i dedykacjom towarzyszy wiele uśmiechu i łez wzruszenia, to święto bardzo osobiste, bardzo rodzinne, ale też okazja, abyśmy razem jako wspólnota narodu uczcili wkład polskich matek w budowę nowoczesnej Rzeczypospolitej. Kłaniamy się dzisiaj wszystkim Mamom, które wychowują, pracują, tworzą, rozwijają swoje pasje, a jednocześnie są prawdziwym sercem i duszą swoich domów, i które teraz w czasie epidemii pomimo licznych obowiązków domowych i zawodowych, towarzyszą naszym najmłodszym, dają im wsparcie, opiekę i poczucie bezpieczeństwa – wskazała para prezydencka.

Dziękujemy też za wspaniałą inicjatywę, jaką jest widowisko muzyczne pod tytułem „Koncert życzeń dla Mamy” w kościele parafialnym w Głuszycy – kontynuowała.

– Gorąco pozdrawiamy wszystkich Państwa: widzów, wykonawców i organizatorów ufając, że będzie to niezapomniane przeżycie artystyczne, składamy najserdeczniejsze życzenia bohaterkom dzisiejszego wieczoru. Wszystkiego dobrego – podsumowała Para Prezydencka.

Słowo wygłosił także ksiądz biskup Marek Mendyk, biskup diecezjalny świdnicki.

– Do tego pięknego i pewnie wzruszającego hołdu wdzięczności złożonego naszym Mamom dołączamy serdeczną modlitwę. Czynimy to przez wstawiennictwo naszej Matki, Niebieskiej Matki i Królowej, którą tu na głuszyckiej ziemi czcimy jako Panią Radości. Do tej modlitwy dołączamy nasze pasterskie błogosławieństwo. Niech Pan Bóg Was prowadzi, strzeże i zachowa po najdłuższe lata – akcentował ksiądz biskup Marek Mendyk.

Cały „Koncert życzeń dla Mamy” z kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla w Głuszycy:

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl