We wtorek przed Sejmem pikieta antyaborcyjna

Przed Sejmem odbędzie się jutro o godz. 16 pikieta antyaborcyjna. Jej organizatorami są przedstawiciele inicjatywy #ZatrzymajAborcję. W tym czasie w Parlamencie obradować będzie Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Obrońcy życia domagają się, aby politycy partii rządzącej jak najszybciej podjęli prace nad projektem zakazującym zabijania dzieci z powodu podejrzenia choroby.

Ostatnio przewodnicząca komisji poseł Beata Mazurek zadeklarowała, że komisja nie zamierza zajmować się zakazem aborcji eugenicznej przez najbliższe pół roku.

Ceną za zamrożenie ustawy jest życie kolejnych dzieci zabijanych w majestacie prawa w szpitalach – podkreśliła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Ta pikieta to okazja dla ludzi dobrej woli, by stać się głosem nienarodzonych dzieci i upomnieć się o ich prawa – tłumaczyła.

Jutro, w godz. 1617, przed budynkiem Sejmu odbędzie się pikieta #ZatrzymajAborcję, która jest reakcją na to, że od przeszło półtora miesiąca w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny jest przetrzymywany projekt zakazujący aborcji eugenicznej i z tym projektem nic się nie dzieje. Są wręcz deklaracje, że w najbliższym czasie komisja nie ma w planach tym projektem się zajmować. Moglibyśmy oczywiście czekać cierpliwie na jego rozpatrzenie, gdyby nie to, że efektem niewprowadzania w życie ustawy jest śmierć kolejnego dziecka w ogromnych męczarniach, co osiem godzin, w którymś z polskich szpitali. Jest to rzeczywistość, która domaga się reakcji i my będziemy przypominać politykom, że w tej chwili odpowiedzialność za życie tych dzieci ponoszą osoby, które powinny zająć się tą ustawą – powiedziała Kaja Godek.

 

Regulamin Sejmu przewiduje uzupełnianie porządku obrad komisji o dodatkowy punkt, może to zrobić każdy z członków komisji.

W komisji większość stanowią posłowie, którzy deklarują przywiązanie do wartości obrony życia. Ich zadaniem jest doprowadzić do prac nad projektem #ZatrzymajAborcję – wskazała Kaja Godek.

Fundacja Życie i Rodzina zachęca też do wysyłania w tej sprawie kartek do posłów komisji. Można to zrobić na stronie internetowej www.zatrzymajaborcje.pl.

RIRM

drukuj