We wrześniu możliwa manifestacja służby zdrowia w Warszawie

Za kilka dni wyjaśni się, czy dojdzie do manifestacji służby zdrowia w Warszawie.  Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że miałaby się ona odbyć 24 września. Taką datę zaakceptowała już blisko połowa związków zrzeszonych w Porozumieniu Zawodów Medycznych.

Niebawem mają zakończyć się ustalenia w tej sprawie i oficjalnie ma być ogłoszona data pikiety. Tymczasem „Solidarność” na razie nie podjęła decyzji w sprawie uczestnictwa w manifestacji.

Czekamy na przedstawienie konkretnych propozycji rządu w kwestii wzrostu wynagrodzenia dla służby zdrowia i ich realizacji – mówi Maria Ochman, przewodnicząca sekretariatu ochrony zdrowia NSZZ Solidarność.

– Jeżeli te propozycje nie będą przedstawione, jeśli one będą tak jak obecne, bardziej obrażające pracowników niż proponujące wzrost wynagrodzenia, wtedy rzeczywiście kierownictwo związku będzie podejmowało decyzję o jakieś formule protestu. Trudno mi przewidzieć w tej chwili, jak to będzie wyglądało. Niemniej powtarzam, że uzależniamy to od działań ministra zdrowia oraz prezesa Rady Ministrów. Przypomnę, że pani premier składała deklaracje o podwyżkach dla wszystkich pracowników – podkreśla Maria Ochman.

Związkowcy zrzeszeni w Porozumieniu Zawodów Medycznych domagają się od rządu realizacji obietnic w sprawie większych nakładów na ochronę zdrowia. Według nich powinny one wzrosnąć z 4,4 proc. do niemal 6 proc. PKB.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl